تفاوت ماکروویو و ماکروفر

مقدمه

شاید تاکنون برای شما نیز در زمان خرید لوازم آشپزخانه سوال شده باشد که چه تفاوتی میان مایکروفر و ماکروویو وجود دارد؟
برخی این دو کلمه را به اشتباه به کار می برند ولی تفاوت هایی میان مایکروفر و ماکروویو وجود دارد.
بسیاری از اشخاص میکروویو را به اشتباه ماکروویو تلقی می کنند و از لحاظ دستور زبان انگلیسی میکرو یا ماکرو به معنای “کوچک” و ویو به معنای “امواجی با تعداد نوسانات و یا فرکانس بالا ، با طول موج کوتاه” می‌باشد.

تفاوت ماکروویو و ماکروفر

ماکروویو دارای امواجی است با طول موج کوتاه که بخشی از طیف الکترومغناطیس را همانند پرتوهای نور قابل رویت تشکیل می‌دهد.
در صنعت از این امواج با طول موج کوتاه برای فرآوری مواد غذایی و پختن پز استفاده می‌کنند و این امواج در زمان برخورد با یک ماده امکان دارد منعکس، جذب و یا منتشر شوند.
مواد غیر فلزی همانند پلاستیک و شیشه این امواج را از خود عبور می‌دهند.

مواد فلزی این امواج را منعکس می نمایند و موادی که دارای آب هستند (مانند غذاها) این امواج را جذب می‌کنند.
فرکانس امواج مذکور بین ۳۰۰مگاهرتز تا چندین گیگاهرتز می‌باشد و برد این امواج بسیار کوتاه بوده ولی میزان نفوذ آن ها بسیار زیاد است و حتی از گرد و غبار نیز عبور می کنند.

امروزه دستگاه هایی که با عنوان ماکروویو در بازار عرضه می‌شوند علاوه بر لرزاننده امواج دارای چند المنت هستند که برای گریل و فر مورد استفاه قرار می‌گیرند و این دستگاه‌ها را با نام مایکروویو گریل دار می‌شناسند.
طراحی مایکروویوها به گونه ای است که این امواج با طول موج کوتاه را محبوس کرده و زمانی که درب دستگاه بسته باشد و شما دستگاه را روشن کنید ساطع می شوند.

مایکروفر به دستگاهی می‌گویند که باعث می شود پخت غذا در یک محیط بسته و در دمایی یکنواخت به تمامی قسمت‌های غذا صورت پذیرد.
ساده ترین مایکروفرها با گاز کار کرده و کاربر می تواند دما را بین 100 تا 250 درجه ی سانتیگراد تنظیم کند تا پخت تمامی قسمت‌های غذا به صورت یکنواخت صورت پذیرد.

تفاوت ماکروویو و ماکروفر در این است که مایکروویو مواد غذایی را با ساطع کردن امواج با طول موج کوتاه و در زمان کم درست می‌کند اما مایکروفر با داشتن المنت گرمایی غذا را در مدت زمانی نسبتا بیشتر از مایکروویو ولی به طور کامل گرم می‌کند و در اصطلاح غذا به طور کامل مغز پخت می شود.

اگر از مایکروویو استفاده می‌کنید، نکات زیر را همواره در نظر بگیرید:

با وجود پژوهش‌های گوناگون هنوز هیچ مدرک قابل قبول مبنی بر مضر بودن تشعشعات تابیده شده بر مواد غذایی از طریق دستگاه مایکروویو به دست نیامده، بنابراین تصور سرطان‌زا بودن غذاهای پخته شده با این دستگاه نادرست است.

بهترین ظروف برای استفاده در مایکروویو، ظروف سرامیکی، پیرکس، آرکوپال و برخی ظرف‌های پلاستیکی با علامت مایکروویوند.
ظروف فلزی و فویل‌ها باعث ایجاد جرقه و آتش‌سوزی احتمالی شده و ظروف پلاستیکی معمولی آب می‌شوند.
توجه داشته باشید لبه یا دیواره ظروف با رنگ‌های فلزی تزئین نشده باشد.

از خراب نبودن و بسته شدن کامل درب، نداشتن خوردگی در واشر یا جداره بین در و اتاقک، کارکرد درست قفل و لولای دستگاه مطمئن شوید.

در صورت خراب شدن جداره پلاستیکی بین در و اتاقک دستگاه، لولا، یا شیشه موجگیر آن به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنید و حتما از دستکاری یا تعمیر شخصی آن خودداری کنید.

برای تعمیر، دستگاه را به تعمیرکاران مجرب بسپرید تا تشعشعات به سلامتی و جیبتان لطمه بیشتر نزند.
همواره درون اتاقک دستگاه را تمیز نگاه دارید، ذرات سوخته، پاشیده و پرت شده درون آن را تمیز کرده، مدام صحت عملکرد لبه‌های در و قسمت لولا را بررسی کنید.

برای نظافت، به ویژه تمیز کردن واشر درزگیر، به هیچ وجه از سیم ظرفشویی، اسکاج و ابزار خراشدهنده یا مواد شوینده خورنده استفاده نکنید.

برای جلوگیری از پاشیدن محتویات غذا روی ظروف را با درهای مناسب بپوشانید اما هرگز درها را محکم نکنید. این کار خطر انفجار و ترکیدگی را محتمل می‌کند.

همشهریان عزیز: در صورت خراب شدن دستگاه خود می‌توانید با شماره تماس 09010725560 تماس حاصل کنید

آبگرمکن بهتر است یا پکیج؟

کاربردهای مایکروویو که نمی‌دانستید

اکثر ما از مایکروویو تنها برای گرم کردن و یا پختن غذا استفاده می‌کنیم.
اما آیا می‌دانستید که مایکروویو استفاده‌های متنوع‌تری دارد؟

ضد عفونی کردن ظروف

ظروف خود را به آبلیمو آغشته کنید و سپس به مدت یک دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید.

نرم کردن شکر قهوه‌ای

شکر را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید و اندکی آب به آن اضافه کنید، و به مدت متوسط 10 تا 20 ثانیه در مایکروویو بگذارید.

نرم کردن عسل

معمولا زمانی که عسل را برای مدت زمان طولانی در یخچال می‌گذارید سفت و غیر قابل استفاده می‌شود.
برای نرم کردن عسل می‌توانید آن را به مدت یک دقیقه در مایکروویو گذاشته و سپس آن را میل کنید.

پختن سبزیجات

اگر می‌توانید سبزیجات‌تان را بصورت یک لایه داخل یک بشقاب پهن کنید، با پلاستیک بشقاب را بپوشانید و با حرارت بالا آنها را بپزید.
البته زمان پخت سبزیجات مختلف، متفاوت است، اگر سبزیجات شما ترد هستند، مانند قارچ، اسفناج یا نخود فرنگی بعد از سی ثانیه آنها را از دستگاه بیرون بیاورید اما برای سبزیجاتی مانند هویج این زمان چهار دقیقه می‌باشد.

حرارت دادن خمیر

می‌توانید خمیر نان و یا خمیر غذایتان را در حدود پانزده دقیقه در مایکروویو قرار دهید و به سرعت غذایتان را آماده کنید.
خمیر را در یک ظرف بزرگ بگذارید و روی آن را با یک پلاستیک بپوشانید . 250 گرم آب در یک کاسه بریزید و در پشت کاسه خمیر قرار دهید.
حرارت مایکروویو را تا حد امکان کم کنید (10 درصد قدرت مایکروویو) و به مدت 3 دقیقه خمیر را حرارت دهید، بعد بگذارید به مدت 3 دقیقه دیگر نیز در مایکروویو بماند.
سه دقیقه دیگر هم آن را حرارت دهید، بعد دوباره بگذارید 6 دقیقه دیگر نیز در دستگاه بماند. اکنون خمیر شما پف کرده و آماده است.

درباره Artan

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.